Ochrona miejsc intymnych w ciąży

Ciąża to okres, podczas którego zachowuje się stałą kontrolę zdrowia. Przez te dziewięć miesięcy dba się nie tylko o siebie, ale również o potomka rozwijającego się w środku. Oznacza to, iż każdy niepokojące objawy należy analizować i konsultować z lekarzem.

Do najczęstszych dolegliwości, które dotykają kobiety w ciąży należą infekcje dróg moczowych. Dzieje się tak ze względu na budowę żeńskich miejsc intymnych, a także zwiększoną potrzebę oddawania moczu i powstające w wyniku zmian hormony. Jak zatem chronić swoje ciało, aby do zakażeń układu moczowego nie doszło?

Profilaktyka
Podstawą zachowania zdrowia jest odpowiednia higiena i działania, które zmniejszają ryzyko zakażenia. Mycie miejsc intymnych powinno mieć miejsce minimum dwa razy dziennie, z użyciem łagodnych kosmetyków o naturalnych składnikach. Warto także unikać korzystania z publicznych toalet i korzystać z bielizny stworzonej z delikatnych tkanin. Popularną metodą profilaktyczną jest także wspomaganie mikroflory pochwy, stosując probiotyk ginekologiczny z Apteki Oliwnej. Preparaty te nie tylko odbudowują florę bakteryjną, ale także sprawdzają się przy nawracających infekcjach dróg moczowych.

Stała kontrola
Oprócz ścisłego trzymania się zasad higieny oraz zachowań profilaktycznych i przyjmowania probiotyku ginekologicznego, należy stale kontrolować stan swojego zdrowia badaniami. Ogólne badanie moczu powinno być powtarzane co miesiąc, a w przypadku zaobserwowania niepojących objawów – co dwa tygodnie. Wyniki dadzą możliwość wczesnego wykrycia infekcji, co przyspieszy proces leczenie i ochroni przed jej rozwojem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *